Konopie

Hemptarianka Rękodzieło z Konopi

Wiele osób zastanawia się poco komuś konopie, skoro to nie marihuana?

Konopie inaczej Cannabis Sativa, czyli konopie siewne, to jedno z najstarszych włókien, które było wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Do produkcji odzieży i produktów niezbędnych do życia, jako sznury i liny okrętowe, płótno żaglowe czy worki marynarskie.

Co sprawia, że o konopiach znowu się mówi i to dość głośno?

Odpowiedź jest bardzo prosta – niesamowite właściwości gotowych produktów i niskie zapotrzebowanie na wodę, zarówno w fazie wzrostu, jak i w czasie przetwarzania i zero zapotrzebowania na środki ochrony roślin. Ha konopie wręcz odstraszają szkodniki.

Roślina jest zatem uprawiana bez stosowania środków ochrony roślin i środków owadobójczych.
Odmiana uprawiana w Europie (konopie śródziemnomorskie) może osiągnąć wysokość 2,5 – 4,5 metra w ciągu 130-150 dni, wyższą niż inne odmiany konopi. Ze względu na szybki wzrost chwasty mają niewielkie szanse, co sprawia, że stosowanie środków chwastobójczych również nie jest konieczne.

A co w zamian?

Cała roślina jest biodegradowalna. Wszystkie wyroby gotowe, jakie są wytwarzane z konopi, są biodegradowalne, a więc jeszcze jedna korzyść dla świata, brak śmieci zalewających naszą planetę. Włókno konopne jest trwałe, odporne na tarcie, odporne na promieniowanie UV i antybakteryjne.

Konopie mają wysoką zdolność pochłaniania wilgoci, a także łatwo uwalniają wilgoć do powietrza zewnętrznego. Zatem tkaniny i odzież w włókien konopnych są przyjazne dla ciała ludzkiego. Czego chcesz więcej? Przecież to brzmi jak w bajce.

Wyroby gotowe z konopi.

Włókno konopne powstaje w wyniku rozdzielania słomy,
z której powstaje także paździerz. Cenią go przede wszystkim producenci odzieży, produkując z tkanin konopnych spodnie, bluzki, czapki, a także skarpety. Przemysł ma duże pole do popisu. Również przemysł farmaceutyczny. Od wielu lat wiemy o właściwościach olejów, nasion i kosmetyków konopnych z zawartością CBD. CBD daje całemu organizmowi ludzkiemu wiele zbawiennych czynników zdrowotnych, ale o tym kiedy indziej. Wobec ogromnego zagrożenia zalania świata przez plastik i wobec chęci dawania naszym organizmom to, co najlepsze wymyśliłam Sklep z rękodziełem konopnym.

Hemp Hit!

Tak nazwałam sklep z konopiami. Nie ukrywam, że lubię mieć nowinki, zwłaszcza te, których inni nie mają. Hemptarianka jest takim miejscem, gdzie proponuję Wam moje wyroby z konopi, półprodukty: taśmy i tkaniny, wyroby gotowe szyte w Polsce: plecaki i torebki konopne, ręczniki z konopi, i najbardziej lubiane przez Klientów apaszki – chustki, czyli bandany konopne. To jeszcze nie koniec.

Ciągle poszukuję nowości dla Was. W efekcie wkrótce będą w sprzedaży czapki, mitenki i kaptury konopne. Będzie również trochę rękodzieła z Nepalu, który słynie z oryginalnych produktów rękodzielniczych.

Zapraszam do sklepu z konopiami: Hemptarianka.

Możesz obserwować nasze poczynania na Instagramie:

https://www.instagram.com/hemptarianka/

lub na Facebook-u:

https://www.facebook.com/hemptarianka

Do zobaczenia w social mediach i w naszym sklepie.

hemp bandana
hemp backpack, plecak konpny
konopny ręcznik kąpielowy, hemp bath towel.
torba konopna KANGUR, hemp bag KANGAROO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *